Powłoki ochronne – folia PPS

Samochody w codziennej eksploatacji narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia i czynniki zewnętrzne takie jak obicia kamieni lub zarysowania lakieru. Lakier uszkodzić możemy również podczas mycia na automatycznych myjniach lub przecierania z kurzu. Po dłuższej eksploatacji lakier staje się matowy a samochód traci swój fabryczny blask.

Folia PPS (Paint Protection Spray) to produkt stosunkowo nowy na polskim rynku, jednak od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją wyjątkowość. Takie powłoki ochronne stosuje się już od dłuższego czasu w Anglii jak i Stanach Zjednoczonych. Ta forma ochrony tworzy niewidoczną dla oka, grubą warstwę ochronną na całych zabezpieczanych elementach. W efekcie nie widzimy powłoki ochronnej na pojeździe, jednak w porównaniu do nano powłok ceramicznych, możemy potwierdzić jej obecność mierząc grubość lakieru z folią ochronną za pomocą miernika grubości lakieru. Grubość powłoki to co najmniej 150 mikronów. Może to być również warstwa ochronna o wartości 200, 300 mikronów i więcej.

Folia PPS aplikowana natryskowo to główny konkurent folii PPF, którą na pojazd nakłada się w kawałkach. Natryskowy sposób nakładania daje jednak gwarancję niewidocznej warstwy ochronnej, nie pozostawiając widocznych krawędzi jak przy folii PPF. Proces aplikacji zbliżony jest do lakierowania z tą różnicą, że jest on odwracalny a folię możemy w każdej chwili usunąć bez pozostawienia śladu.

Samoregenerujące właściwości powodują to, że przy zarysowaniach, obiciach kamieni jak i innych drobnych uszkodzeniach nie zauważymy utraty połysku lakieru, który nie zostanie uszkodzony. W przypadku głębszych zarysowań, folię polerować możemy tak samo jak lakier samochodowy dzięki temu zarówno zabezpieczenie jak i efekt wizualny pozostają niezmienne.

Dodatkowym atutem naszej powłoki ochronnej jest możliwość zmiany koloru nadwozia bez utraty fabrycznej gwarancji na lakier. Aplikacja folii nie wymaga szlifowania lakieru co oznacza, że pozostaje on nietknięty i nieuszkodzony, a dodatkowo zabezpieczony.

Przy zmianie koloru pojazdu jego nowa barwa ograniczona jest tylko wyobraźnią. Na miejscu dzięki mieszalni lakieru, dobrać możemy każdy kolor. Taka zmiana koloru gwarantuje niepowtarzalny efekt wizualny i wyróżnienie się spośród codziennych, fabrycznych pojazdów.

Folię aplikujemy nie tylko na lakier, ale również na elementy chromowane, klosze reflektorów jak i inne części samochodów i motocykli. Zmiana koloru chromowanych elementów ozdobnych, przyciemnienie lamp folią PPS, jak i zmiana koloru lamp oraz zmiana koloru chromów folią PPS to dla nas żaden problem. Barwę dobieramy zgodnie z oczekiwaniem – nie z gotowych wzorników.

Chcesz zabezpieczyć swój pojazd przed uszkodzeniami lub sprawić, żeby stał się wyjątkowy i niepowtarzalny? Folia PPS to idealny produkt dla Ciebie!

Firma S C Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to główny przedstawiciel firmy Stealth Coat na terenie Polski.

zabezpiecz auto na lata - stealth coat